[VIDEO + FOTO] Deschiderea sezonului sportiv 2012

Locuitorii satului Colonița și-au arătat mușchii. Au făcut-o în cadrul a patru probe sportive, desfășurate de ziua deschiderii sezonului sportiv 2012. Evenimentul a avut loc în data de 24 iunie pe stadionul din sat. La eveniment au participat în mare parte copii. Pentru organizarea și desfășurarea ”Deschiderii sezonului sportiv”, de către primăria Colonița au fost alocate 4 000 lei.
În avizul plasat pe panourile de informare din sat erau incluse în program 10 probe sportive, dar au fost desfășurate doar patru.

Probele sportive, învingătorii și participanții:

Trînta:

– categoria mică: Cheltuitor Nichita (I loc – iepurașul), Ghimp Ruslan (II loc – găina), Crudu Sandu, Burca Andrian, Godonoga Andrian, Glijen Gheorghe, Balaur G., Ștobert, Mihuță Nichita, Milicenco Mihai, Floca Nichita.
– categoria mijlocie: Capsamun Andrian (I loc – iepurele), Cojocari Mihai (II loc – cocoșul), Rotaru Radu, Starcenco Eugen, Chirtoacă Dumitru, Godonoga Alexandru, Stoleru Vladimir, Botnari Mihai, Purcel Andrei, Vieru Valentin, Ciurea Decebal, Lachi Dumitru, Gîlcă Vlad, Mihuță, Sambrițchi Cristian.
– categoria maturi: Calancea Gheorghe (I loc – berbec), Scurtu Cristian (II loc – 500 lei), Plăcintă Vlad, Boțu Victor, Lachi Laurean.

Tragerea otgonului:

copii

echipa I: Chirtoacă Dumitru, Godonoga Cristi, Starcenco Igor, Stoleru Vladimir, Floca Sergiu, Gîlcă Vladimir, Purcel Andrei, Burca Andrei, Cristescu Gheorghe, Sambrițchi Cristian.
echipa II (învingători): Lachi Dumitru, Capsamun Andrian, Balaur Mihai, Mura Alexandru, Vieru Valentin, Gheruța Alexandru, Cheltuitor Nichita, Floca Nichita, Ciurea Decebal, Mihuța Alexandru.

maturi

echipa I: Purcel, Sîrbu, Cheptine, Calancea, Calancea, Ungureanu, Eșanu, Mazîlu, Boțu, Placintă.
echipa II (învingători)
: Cojocaru, Hodorogea, Vozian, Cheptine, Glijin, Ursu, Zaporojan, Tabacari, Guțu, Bagrin.

Concurs cu bicicletele:

– categoria mică: Godonoga Cristian (I loc), Mura Alexandru (II loc), Purcel Andrei (III loc), Sambrițchi Cristian, Chirtoacă Dumitru, Lachi Dumitru, Cheltuitor Nichita, Burca Andrei, Floca Sergiu, Ghimp Ruslan, Floca Nichita, Milicenco Mihaela, Mihuță Alexandru, Glijin Gabriel, Mazîlu Dan, Ghițu Vadim.
– categoria mijlocie: Cojocari Mihai (I loc), Atamaniuc Daniel (II loc), Cristescu Gheorghe (III loc), Ciurea Decebal, Gheruța Alexandru, Gîlcă Vlad, Plăcintă Vlad.

Fotbal (scor 2 – 1 în favoarea veteranilor):

– echipa veteranilor: Cojocari Vasile (portar), Zaporojan Sergiu, Cheptene Dumitru, Graur Ruslan, Evița Ion, Cheptene Sandu, Eșanu Vitalie, Ababii Vasile, Ghimp Iurie, Care Veaceslav, Ababii Iulian.
– echipa tineretului: Cheptene Tudor (portar), Vozian Dumitru, Ciurea Petru, Ermecbaev Sergiu, Moraru Vadim, Ababii Nicolae, Toporceanu Eugen, Jerep Constantin, Gusacov Iurie, Ghițu Daniel, Botnari Victor.

Material video și foto a fost realizat de către Diana Guja și Sabina Novac.

Distribuie

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Scrie-ți părerea

comentarii

Tags: , ,

Registrul Actelor Locale ale primăriei s. Colonița