Cînd putem construi pe “lotul de lîngă casă”?

În cadrul ședinței Consiliului Sătesc Colonița din 25 martie 2011 a fost prezentată o informație

despre modalitatea de executare a legii prin care terenurile atribuite în proprietate ca loturi de pe lîngă casă (grădini) se consideră terenuri destinate construcțiilor și se utilizează pentru construcții locative.

O parte din consilieri s-au aratat foarte indignați de faptul că comisia de lucru special creată (decizia Consiliului Sătesc Nr. 7/7 din 7 decembrie 2010) nu a venit cu proiectul de decizie “Privind includerea în planul urbanistic general al localității a terenurilor amplasate adiacent hotarelor intravilanului conform art. 39 Cod Funciar”, cu toate că au trecut peste trei luni.

Umăriți mai jos discuțiile din cadrul Consiliului Sătesc pe marginea acestui subiect, precum și amplasarea acestor sectoare pe harta satului.

Distribuie

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Scrie-ți părerea

comentarii

Tags:

Registrul Actelor Locale ale primăriei s. Colonița