(FINAL) Candidații la funcția de consilier în satul Colonița, alegeri 2015

Candidații înscriși în competiția electorală din 14 iunie 2015, pentru funcțiile de consilier în Consiliul Sătesc Colonița, mun Chișinău. Lista este afișată în ordinea înregistării la organul electoral local, cu toate modificările efectuate de partide pînă în data de 7 iunie 2015.

Informațiile au fost oferite de către Consiliul Electoral de Circumscripție Colonița.

Partidul Comuniștilor din Republica Moldova – 8 candidați
1. Sajin Alexandru, 1961, com. Tohatin, inginer, diriginte de șantier „ExFactor Grup” SRL
2. Bordeianu Alexandru, 1994, Cimișlia, student Â
3. Burca Oxana, 1983, Colonița, muncitor SA CET-2
4. Lipca Tatiana, 1983, Colonița, vînzător SA Linella
5. Popescu Adriana, 1995, Chișinău, student
6. Josan Valentina, 1983, Chișinău, inginer-tehnolog, laborant SA „Apă-Canal”
7. Vrabie Nicolai, 1951, Colonița, șofer, șef-depozitar „Nistru-Lada”
8. Miron Andrei, 1991, Chișinău, sudor, maistru Șc.Prof.3
psrm-logo Partidul Socialiștilor din Republica Moldova – 13 candidați
1. Vlad Corneliu, 1980, Colonița, jurist, avocat stagiar
2. Ganea Pavel, 1987, Colonița, contabil, șomer
3. Ababii Mihail,1960, Colonița, inginer tehnic, administrator SRL Frorlegtrans
4. Ababii Vasile, 1990, Colonița, tehnician-electric, șef-secție SRL Incombiz
5. Gachiuța Victor, 1977, Colonița, constructor, șomer
6. Ursu Rodion, 1986, Colonița, șofer expeditor
7. Voloșciuc Galina, 1957, Chișinău, pensionar
8. Lupașco Reghina, 1994, Chișinău, studentă
9. Beleacova Marina, 1953, Chișinău, pensionar
10. Petrov Evghenii, 1947, Chișinău, pensionar
11. Boinar Ludmila, 1954, Chișinău, pensionar
12. Doroșenco Svetlana, 1949, Chișinău, pensionar
13. Jecov Dumitru, 1951, Chișinău, pensionar
Partidul Liberal Democrat din Moldova – 10 candidați (ordinea pe listă a fost modificată)
1. Zaporojan Angela, 1967, Colonița, profesor, primar s. Colonița
2. Luchian Igor, 1976, Colonița, antrenor Șc. Sport nr. 2
3. Gurulea Zinaida, 1955, Colonița, filolog
4. Procop Eugenia, 1959, Colonița, contabil, administrator
5. Tofan Mariana, 1971, Colonița, profesor L.T. „M. Iliade”
6. Scurtu Viorica, 1970, Colonița, biolog-chimie, antreprenor (inițial pe locul 7)
7. Coban Vitalie, 1966, Colonița, tehnician-dentist, lucrător medical (inițial pe locul 9)
8. Foiu Constantin, 1975, Colonița, șofer, administrator Î.I. „Foiu Irina” (inițial pe locul 10)
9. Foiu Tatiana, 1971, Colonița, modelier-constructor, șef de bazin (inițial pe locul 6)
10. Umaneț Mihail, 1987, Colonița, șofer, antreprenor (inițial pe locul 8)
 Partidul Liberal – 13 candidați
1. Ghimpu Lidia, 1961, Colonița, fizician, dir-adjunct AȘM
2. Caraman Vera, 1977, Colonița, biolog, biolog-histolog spitalul „Sf. Treime”
3. Ghimp Dumitru, 1984, Colonița, student
4. Ababii Mihail, 1959, Colonița, strung-cizmar, muncitor SRL Pantofioru
5. Șendrea Natalia, 1985, funcționar public, secretar-consultant bir. notarial T. Chigaian
6. Ursu Ion, 1994, Colonița, administrație publică, funționar public primăria municipală
7. Ursu Constantin, 1992, Colonița, inginer, masterand UTM
8. Foiu Vladimir, 1973, Colonița, tehnician-tehnolog, muncitor
9. Reaboi Nicoleta, 1994, Colonița, student
10. Miron Igor, 1989, Colonița, inginer-mont., șomer
11. Oleacu Marina, 1994, Colonița, student
12. Vozian Mihai, 1993, Colonița, lăcătuș-auto, șomer
13. Purcel Mihail, 1967, Colonița, strungar, lăcătuș AlimentMaș
Partidul Democrat din Moldova – 9 candidați
1. Ciobanu Corneliu, 1979, Chișinpu, avocat BAA „Dexter”
2. Iarmenco Dorin, 1992, Colonița, inginer
3. Ababii Pavel, 1951, Colonița , pensionar
4. Duduciuc Valeriu, 1987, Chișinău, NACM
5. Băgu Dinu, 1991, Chișinău, avocat stagiar
6. Ștefîrță Ilie, 1992, Chișinău, manager SRL „DC”
7. Gîndac Dinu, 1977, Chișinău, instructor, SRL „Comodania Dax”
8. Popa Vasile, 1985, Chișinău, jurist, inspector MoldData
9. Caraja Silvia, 1993, Leova, student
ppem-logo Blocul electoral “Platforma Populară Europeană din Moldova — Iurie Leancă” – 9 candidați (ordinea pe listă a fost modificată)
1. Plugari Vitalie, 1982, Colonița, manager, administrator „Next IT” SRL (inițial pe locul 2)
2. Ababii-Cemurtan Carolina, 1984, Colonița, jurist, sant-op. SRSP, penitenciarul nr. 10 Goian (inițial pe locul 1)
3. Umaneț Igor, 1986, Colonița, economist, administrator „Special Lux” SRL (inițial pe locul 5)
4. Ciocoi Ruslan, 1981, Chișinău, jurist, director „Rinovit-Lux” SRL (inițial pe locul 9)
5. Mogîldea Sergiu, 1980, Colonița, electrotehnică și energetică, șef secție „Di & Trade Energy” (inițial pe locul 7)
6. Vasilenco Serghei, 1990, Chișinău, jurist „VPV Metal-Group” SRL (inițial pe locul 3)
7. Luchian Tatiana, 1980, Colonița, contabil „Voltaj Com” SRL (inițial pe locul 4)
8. Eșanu Vitalie, 1974, Colonița, pedagog, administrator „Camro Prim” SRL (inițial pe locul 6)
9. Soltan Marcel, 1980, Colonița, șofer ICS „General Media Group” SRL (inițial pe locul 8)
Candidat independent Cheptene Ion

Download (PDF, 1.59MB)


alegeri2015

Distribuie

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Scrie-ți părerea

comentarii

Registrul Actelor Locale ale primăriei s. Colonița